O nas tel: 22 810 55 55; e-mail:elektrostart@elektrostart.pl


Firma Elektrostart specjalizująca się w regeneracji rozruszników i alternatorów działa na rynku od początku lat dziewięćdziesiątych, ale jej korzenie sięgają aż okresu międzywojennego. Właśnie w tym czasie, w latach trzydziestych ubiegłego stulecia, w polskim oddziale firmy Bosch rozpoczął pracę Edward Burzyński, który po wojnie na warszawskiej Pradze założył warsztat elektromechaniki pojazdowej zajmujący się naprawą prądnic, rozruszników oraz innych elementów samochodowej instalacji elektrycznej.

 

W 1979 roku wspólnikiem Edwarda Burzyńskiego został Marcin Grabowski, wychowanek Technikum Samochodowego na ul. Stawki w Warszawie, obecny właściciel firmy Elektrostart.

 

Do początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku profil działalności warsztatu prowadzonego wspólnie przez Burzyńskiego i Grabowskiego nie uległ zmianie. W 1991 roku Edward Burzyński przechodzi na emeryturę oddając całkowicie stery firmy w ręce Marcina Grabowskiego. Niedługo potem Marcin Grabowski powołuje do życia firmę Elektrostart, która rezygnuje z napraw przewodowej instalacji elektrycznej samochodów skupiając się na rozwijaniu i doskonaleniu procesu regeneracji rozruszników i alternatorów. Warsztat zostaje wyposażony w profesjonalny sprzęt przeznaczony m.in. do renowacji obudów rozruszników i alternatorów, wymiany łożyskowania, czy wreszcie kompleksowej diagnostyki. Elektrostart jednocześnie rozwija współpracę i nawiązuje kontakty z innymi firmami w celu zapewnienia dostaw niezbędnych do napraw i regeneracji części zamiennych. W niedługim czasie regeneracja rozruszników i alternatorów prowadzona przez Elektrostart osiąga poziom fabrycznej odnowy, jakiej nie powstydziłyby się markowe firmy. Dbałość o jak najwyższą jakość naprawy jest stale najważniejszym priorytetem w działalności firmy Elektrostart.

 

W 2011 roku Elektrostart otwiera drugi warsztat na ulicy Karczewskiej 12a w Warszawie. Trzy lata później w związku z budową Trasy Świętokrzyskiej pierwsza siedziba firmy, na Targowej 11/13 zostaje zlikwidowana.

 

Obecnie firma Elektrostart jest w stanie sprostać praktycznie każdej naprawie alternatora, czy rozrusznika. W firmowym magazynie znajduje się, dostępnych od ręki, kilkanaście tysięcy alternatorów i rozruszników do niemal wszystkich modeli i wersji samochodów osobowych wyprodukowanych w ciągu ostatnich dwudziestu lat, w tym m.in. alternatory najnowszej generacji sterowane elektronicznie oraz tzw. alternatory odwracalne łączące w sobie funkcje prądnicy i rozrusznika przeznaczone do stosowania w samochodowych systemach Start-Stop.

 

Równocześnie od kilku lat firma systematycznie poszerza ofertę do samochodów dostawczych, ciężarowych i maszyn roboczych. Do diagnostyki samochodów i alternatorów wykorzystywany jest najnowocześniejszy sprzęt firmy MOTOPLAT.

 

Elektrostart potrafi dostarczyć klientowi każdy alternator i rozrusznik jakiego on potrzebuje i nawet jeśli nie ma go w danym momencie w magazynie, to dzięki rozwiniętej współpracy z innymi firmami o podobnym profilu działalności jest w stanie go szybko sprowadzić, również z zagranicy.